Bijzondere initiatieven rond kerst

Wageningse kerken en geloofsgemeenschappen hielden met kerst een reeks feestelijke vieringen om de geboorte van Jezus te gedenken. Ook waren er allerlei initiatieven om mensen op een laagdrempelige manier bij het kerstfeest te betrekken.

De studentenvereniging Navigators en de protestantse gemeente organiseerden op dinsdag 17 december samen een sfeervolle kerstmarkt in de Grote Kerk met workshops, leuke spellen, muziek en warme chocolademelk of thee. Het kerstverhaal werd verteld en er werden kerstliederen gezongen. Verder waren er verschillende kraampjes waar diverse artikelen werden aangeboden. Alle opbrengsten van deze avond gaan naar Hulp-Oost Europa, een organisatie die steun biedt aan mensen in nood in Oost-Europese landen.

De Vineyardgemeente hield in de middag op eerste kerstdag een kerstinloop. In de verschillende ruimtes was er van alles te doen. Er was een ruimte waar mensen creatief aan de slag gingen, een zandkunstenaar gaf een demonstratie en in een andere zaal zong een koortje kerstliederen. Ook was er ruimte om mee te doen aan verschillende gezelschapsspelen. Voor mensen op zoek naar de diepere betekenis van kerst was een kapelletje ingericht. Een andere ruimte was ingericht als ‘kerstcafé’, waar zelfgebakken taarten en lekkere borrelhapjes werden geserveerd. De middag werd afgesloten met een buffet.

In de ochtend van eerste kerstdag 25 december vertrok een groep studenten van de Student Chaplaincy en leden van de Amazing Grace Parish naar de Pompe kliniek in Nijmegen om kerstmis te vieren met de mensen die daar in behandeling zijn. Het gaat om mensen die door een psychiatrische stoornis met justitie in aanraking zijn gekomen. De behandeling, zorg en beveiliging van de Pompestichting zijn gericht op het voorkomen recidive en het veilig kunnen functioneren in de maatschappij. De Wageningse delegatie zong kerstliederen tijdens de kerstdienst en gebruikte de lunch met de cliënten van de kliniek.

Op kerstavond dinsdag 24 december werd in het inloopcentrum Markt 17 een kerstdiner georganiseerd dat was voorbereid door een groep kookvrijwilligers. Het diner werd gefinancierd vanuit het Maaltijdfonds van de Stichting Wageningen Diaconaal Centrum. Er namen ruim 40 mensen aan deel en daarmee waren alle beschikbare plaatsen bezet. Op woensdag Eerste Kerstdag was er een kerstdiner in Ons Huis georganiseerd vanuit het initiatief KomEet. Ook hier schoven circa 45 mensen bij aan. Voor de gasten was er tussen de gangen door een kerstverhaal, muziek met Christmas Carols, een kerstquiz en een kerstverloting. Dankzij een forse subsidie van de Haella stichting, particuliere donateurs en vele bijdragen van de lokale middenstand kon aan de bezoekers tevens een kersttas met inhoud worden meegegeven.